• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

אל תשליכני לעת זקנה

tipid

New Member
אל תשליכני לעת זקנה, ככלות כוחי אל תעזבני (תהילים ע"א פסוק ט) כשסבא או סבתא, עוד בעלי נשמה בגופם המזדקן או החולה, הם הופכים פתאום ממקור שמחה לבני המשפחה, נהפכים הם למטרד מבלי שרצו בכך. בחלק מהמקרים משליכים אותם אל בית אבות, שם הם מופקרים לגורלם ומסיימים את חייהם בסבל ובכאב, ללא כל ביקורים ממשפחתם... ובחלק הכואב יותר, הם מושלכים אל בית החולים הקרוב שם הם נעלמים, בני המשפחה, שם הם עוזבים אותם לבדם ללא השגחה, את סבא או סבתא המסכנים שפעם, לא מזמן היו בעלי חשיבות במשפחה. עוזבים אותם בבית חולים לבדם לקבל טיפול רפואי. עוזבים אותם לבדם וניגשים לעיסוקים שלהם. אני קורה לך, אישה וגבר --------------------------------- לקחת חלק באחריות על הורינו המבוגרים לקחת חלק לא פחות חשוב, באחריות על סבא וסבתא שלך, שהם כרגע כל כך צרכים אותך לעזרה ממך. כשהם לבדם שוכבים כואבים היכן שלא יהיה ואת או אתה שכחת מהם. לצערי הרב והכואב - אני מדבר מיתוך הכרות עם הדברים, מקרוב מאוד, קרוב עוד יותר ממה שאת/ה יכול/ה לדמיין. אני עובד בית חולים ומכאן באה הצעקה שלי לא נעים לטפל בחולה קשיש כשהוא עונה לך כשנשאל האם הוא לבדו/ה כך --------------------------------------------------------------------------------------- " הבנים שלי ?? הלכו, כל החיים דאגתי להם, אמרו שיחזרו מחר " " תודה מתוק, לפחות אני יודעת שאתה לא תעשה ככה להורים שלך.... " ! " את הנשמה שלי נתתי לילדים שלי, אתה חושב שלא הודעתי להם שאני בבית חולים ?! אמרו שיקפצו מחר, רק שאדע לומר להם באיזה מחלקה אני..
קרדיט באדיבות משתתפת מרשת חברתית פייסבוק!

חלק עליון