• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

דחוף!!!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

מורוש

New Member
שלום קוראים לי מור והשאלה שלי היא לגבי זמן בין המצרים לא מזמן שמעתי שאדם שנוהד לשמוע מוזיקה באופן קבוע (בתור הרגל) מותר לו לשמוע מוזיקה גם בתקופת בין המצרים.. כי אין לו הנאה בזה.. והוא שומע רק בגלל ההרגל שיש לו.. רציתי לשאול אם זה נכון.. והאם מותר לי לשמוע מוזיקה בגלל ההרגל שלי (מכורה למוזיקה) ז"א אני שמה מוזיקה ברקע וממשיכה את ס'דר היום שלי.. עם המזויקה. ואני רגילה לזה..

השאלה השניה היא בנושא שירים עצובים.. האם מותר לי לשמוע שירים עצובים בתקופת בין המצרים.. כי הם עצובים ולא משמחים.. ולא גורמים להנאה..

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום
תפני לזה ששמעת ממנו, שיפנה אותך לזה שהוא שמע ממנו, והוא לזה ששמע ממנו, עד שתגיעי למקור שפסק את ההלכה. אם המקור הוא רב שפסק כך את ההלכה תנהגי על פי הפסק שלו, כי כל אחד צריך לנהוג לפי הפסקים של הרב שבחר לו.
\אברהם

בעזה"ית

בעיקרון אסור לשמוע מוזיקה ולנגן. (אפשר שירים ווקאלים ע"פ חלק מהפוסקים)
נכון זה מבאס וקשה.. ומי מאתנו לא מכור למוסיקה.. ?!
באמת מכל מנהגי האבלות זה הכי קשה ומחרפן..
אבל אולי בגלל זה נגזר עלינו להרגיש ולו מעט מצער השכינה שאין לה בית.. (בית המקדש)

אם היינו יודעים ומבינים מה זה המציאות הזאת שאין לנו מקדש.....
היינו מקיימים את כל מנהגי האבלות האלה "בשמחה" (ז"א - היה לנו ברור להתאבל על כך.. ולא בתור "עול" קשה..)

בעזרת ה' נקווה שהשנה לא נצטרך לקיים את מנהגי האבלות ולצום בט' באב.. כי משיח יבוא ויהיה ימי שמחה.. וכל פסק י ההלכה האלה כבר לא יהיו רלוונטיים לנו......

וווואי שנזכה... בעזרת ה' יתברך!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון