• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

זיווג הגון !

אלזם

New Member
בס"ד
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>ברכת הלבנה</span>

מובא בזוהר הקדוש (פרשת וישלח קס"ט): ביום רביעי נבראה הלבנה חסרה, ובשביל זה נתנו רשות לכל המשחיתים והרוחין והשדין והקליפות להתפשט בעולם, והם מתאחזים ביותר באשה, וע"כ דייקא ע"י קידוש הלבנה, יכול למצוא את זיווגו, כי כשזוכה למצוא את זיווגו נתבטלין כל הרוחין והשדין והקלפות, ונתהפך היום רביעי ליום ששון ושמחה בסוד: בתולה נשאת ליום הרביעי, כי דווקא מהקלקול נעשה התיקון, וע"כ דייקא בעת שאתה מקדש את הלבנה, תכון גם על מציאת זיווגך, ותתפלל אז תפילה קצרה לפניו יתברך..:

רבונו של עולם, כשם שאני מקדש את הלבנה, ומקבל את פני השכינה, כן תעזרני להשלים עצמי, ולזכות להיות האדם השלם ולמצוא את בת זוגי, ויהיה אור הלבנה כאור החמה, ויתחברו יחד החמה והלבנה, שהם – נשמתי ונשמת בת זוגי, ונזכה יחד להנשא ולהוליד בנים ובנות חיים וקיימים, ושלא יארע להם ח"ו שום צער ונזק ומכאובים וחלאים בחייהם, רק שיהיו בריאים ומצלחים כל ימי חיהם, ותאיר מאור עיניהם באור תורתך הקדושה תמיד, אמן כן יהי רצון:

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>תפילה לזיווג</span>
אלוהים מושיב יחידים ביתה, אתה הוא ה' האלוהים האל הגיבור והנורא, אתה עשית את השמים ואת הארץ ובחסדך בראת עולמך.
אתה הוא יוצר האדם הראשון ועשית לו עזרת כנגדו, ובראת איש ואישה ורשמת בהם את שימך הקדוש "יוד" באיש ו"הא" באישה וציוויתנו במצווה ראשונה לישב עולמך.
לכן אבי הרחמן באתי להפיל תחינתי לפניך בלב נשבר ונדכא לפני כסא כבודך, שתתמלא רחמים עלי אני "פלונית בת פלונית" אמיתך ותזמין לי את בן זוגי הנכון והראוי והאמיתי בזמנו, צנוע וירא את ה', בריא וראוי, בעל מידות טובות והגון, בעל שכל טוב ומזג טוב, בעל מזל טוב, מוצלח ומבורך. שהוא ימצא חן בעיני ואני אמצא חן בעינו ואוכל לחיות עימו בשמחה רבה ואהבה ואחווה ושלום ורעות ופרנסה טובה ובשפע. ותטה ליבי ולב משפחתי וכן את ליבו ומשפחתו לגמור הדבר בטוב. והיה הנער אשר יציעו לי מן השמים של משדד המערכות זיווג ראשון ואחרון לכל ימינו.
אבי אב הרחמן, מלך מלכי המלכים-הקב"ה, קבל נא את תפילתי לפניך ולפני כסא כבודך. אתה האל עושה פלא, תעשה למען רחמנותך ותחנוני ואם אתה לא תרחמני מי ירחמיני? אתה בראתני, אתה יצרתני, תזווג לי זיווג הגון של אהבה אחווה שלום ורעות. זיווג של בנים הגון ישרים ותמימים, זווג של זרע קודש של בר קימא, זיווג של ברכה, זיווג שיהיה שמח בי בן זוגי יותר מכל הטובות שיש בעולם. זיווג שלא יהיה ביני לבינו לעולם- לא כעס ולא רוגז, לא קנאה ולא תחרות ולא שום קטטה, לא קפדנות ואיבה ושנאה ח"ו, אלא אהבה תמידית ורוח נמוכה . שיהיה בריא בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו ושלא יהיה בו שום מחלה כל ימי חיו לא מדווה ולא כאב ומכאוב ולא צער ולא רפיון ולא פגע ולא נגע וכשלון.
ונהיה מאושרים וחיי'ם באושר ועושר וכבוד ופרנסה טובה, ונמצא חן ושכל טוב בעיני אלוהים ואדם. אנא ה' צבאות אלוהי ישראל תהיי'נה אוזניך קשובות לקול אמתך "פלונית בן פלונית" ותיתן לי זרע קודש של בר קימא, ותבנה את ביתי בחיי' אבי ואימי אחיי' ואחיותיי' וקרובי וכל משפחתי, ויזכו לראות בשמחתי וחופתי בבני ובבנותי. ואתחזק ואתאמץ ואתלבש ברוחך הטובה והזכה והנדיבה. ותכוון דרכי בנוי וחסד וברחמים בכוח ובבריאות. ולא אפחד מבן זוגי ולא יפחד ממני כל ימי חינו על האדמה ולא נצטרך לאף בן-אדם בעולם ותקרב תשועתי. אבי הרחמן בעל היכולת הגדול הגיבור והנורא, תאיר אורי בהצלחה רבה, תגאל אותי ותמלא כל משאלות ליבי לטובה כפי רצונך הטוב וכפי מבחר רצון הברואים, ותפיק רצוני ותשמחני שמחה שלמה ואמיתית ותקבל תפילתי ושיחתי זו לפניך ולפני כסא כבודך ותשמע צעקתי לפניך כקטורת הסמים ע"ג מזבחך.
עשה למען שמך, עשה למען ימינך, עשה למען תורתך, עשה למען קדושתך.
יהיו לרצון אימרי פי והגיון ליבי לפניך ה' צורי וגואלי:

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>תפילה לזיווג הגון</span>
רבונו של עולם, בחסדך בראת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וצויתנו לשא אישה ולהוליד בנים, והחמירו עבדיך רבותינו זכרונם לברכה שלא לאחר מצווה זו. ויען חיי האדם בעולם הזה ובעולם הבא תלויין כמעט באיה, ובעונותינו הרבים אין עוד נביא ולא בעלי רוח הקודש לדעת איזו הראויה כדי לקים מצוותך, לכן בלב נשבר באתי להפיל תחינתי לפניך אב הרחמן. ויהי רצון מלפניך ה' אלוהי ואלוהי אבותי, שתתמלא רחמים עלי ותזמין לי בת זוג נאה, יראת ה' ובעלת מידות טובות ובעלת מזל טוב, וטובת שכל ומצלחת ומברכת, כי בזה אוכל לעבד עבודת הקודש בלי טרדה. והיה הנערה אשר ידברו לי עליה והיא ראויה, ויש לה יראת השם ומידות טובות ומזל טוב והוגנת לי, וברחמיך הרבים תחון עלי ותטה לבי לגמור הדבר באופן שאוכל לקיים מצוותך וטוב לי בעולם הזה ולעולם הבא. אל מלא רחמים, רחום חנון שומר תומך מציל ישר פודה (יכוון בשם רח"ש תמי"ף)עזרני על דבר כבוד שמך. עשה למען שמך, עשה למען ימינך, עשה למען תורתך, עשה למען קדושתך. חנני וענני ושמע תפילתי (יכוון בשם אראריתא) כי אתה שומע תפילת כל פה, ברוך שומע תפילה (יכוון בשם אזבוגה) יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך ה' צורי וגואלי: (כף אחת לחיד"א)

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>תפילה למציאת בן זוג</span>
יהי רצון מלפניך ה' אלוהי ואלוהי אבותי, שתמציא לי ברחמיך הרבים וחסדיך הגדולים את זיווגי הראוי לי בזמנו, זיווג הגון הראוי להוליד, תלמיד חכם גדול בתורה וביראה, מזרע צדיקים ואנשי אמת ויראי חטא, כמו שהמצאת זיווגו לאדם הראשון, לאברהם יצחק ויעקב ומשה, כל אחד זיווגו בעיתו ובזמנו.
ואותו איש שתמציא לי לזיווגי יהיה: איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד. ולא יהיה כעס ורגזן, רק בעל ענווה ונמיכות רוח. בריא ובעל כח, ואל יעכב אכזריות הבריות ושונאים ומחשבותיהם ותחבולותיהם לעכב את בן זוגי ההגון לי.
יהיו לרצון אימרי פי והגיון ליבי לפניך ה' צורי וגואלי:

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>תפילה למציאת בת זוג</span>
רבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וקידשתנו במצותך וציותני לישא אישה ולהוליד בנים, ברוך יוצר האדם שהכל ברא לכבודו. ואולם גדל צערי, יראה ורעד יבוא בי כי חוששני לי פן יגרמו עוונותי שתזדמן לי אשה רעה שאינה בת זוגי ואינה הוגנת לי, ופן יקדימני אחר ליקח את בת זוגי ויהיה צרך לדחות נפש מפני נפש חלילה, על כן באתי בלב נשבר ונדכה להפיל תחנתי לפניך אב הרחמן, יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלהי אבותינו שתתמלא ברחמים עלי ותזמין לי את בת זוגי ההוגנת לי וראויה לי מששת ימי בראשית לאורך ימים ושנות חיים, ותהיה בת זוגי אשת חיל יראת ה' בעלת שכל, בעלת מדות טובות, בעלת מעשים טובים, ולא תהיה משכלת ועקרה ולא בעלת מום ח"ו, אלא שלמה בכל ומצלחת בכל, באופן שאוכל לעבוד עבודת הקודש בלי שום טרדה. ואל תקחני מן העולם הזה קודם זמני ואל תדחני מפני שום אדם שבעולם, אל מלא רחמים מושיב יחידים ביתה, רחום, חנון, שומר, תומך, מציל, ישר פודה (ר"ת רח"ש תמי"פ) עזרני על דבר כבוד שמך, עשה למען רחמיך הרבים, ולמען אבותינו הקדושים: אברהם , יצחק וישראל עבדיך, ולמען משה ואהרן, יוסף ודוד. ולמען כל הצדיקים והחסידים זכותם תגן עלינו והם ימליצו טוב בעדנו, עשה למענך ולא למעננו, עשה למען שמך, עשה למען ימינך, עשה למען תורתך, עשה למען קדושתך, חנני וענני ושמע תפילתי. כי אתה שומע תפילת כל פה, ברוך שומע תפילה, יהיו לרצון אמרי פי והגיון ליבי לפניך, ה' צורי וגואלי: ( בית תפילה)

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>סגולות עצומות למציאת הזיווג :</span>

סגולה למי שקשה לו למצוא את זיווגו שיאמר "ברכת הלבנה" בכוונה גדולה ובמנין..
סגולה למי שקשה לו למצוא את זיווגו שיאמר בכל יום "פרשת קורבנות הנשיאים" המובאת בחומש במדבר פרשת נשא (במדבר פרק ו', א-פ"ג) (ספר המידות)
ע"י תפילה בכח (בכוונה) זוכה לזיווגו (ליקוטי עצות)
סגולה לבחור שמתקשה למצוא את זיווגו שיקנה כוס חדשה ויכוון שזו תהיה הכוס אשר נוהגים (בינתיים) לשבור תחת החופה זכר לחורבן, ובחופתו אכן ישבור כוס זו..
ולבחורה סגולה שתקנה טלית שתהיה לחתנה בע"ה.
סגולה שיזמנו לו(ה) מן השמים את זיווגו ההגון לו, קודמת עקירת רגליו לאחר תפילת שמונה עשרה, מזמור קכ"א- "שיר למעלות אשא עיני אל ההרים" (טעמי המנהגים)
סגולה למי שקשה לו למצוא את זיווגו שירגיש עצמו לומר מזמורי תהילים אלו: ל"ב, ל"ח, ע', ע"א, קכ"ד – לפחות 40 יום ברציפות! (סגולות ישראל)
מקובל בפי כל העולם למי שזקוק לכל ישועה וגם לזיווג, לישא תפילת 40 יום מול שריד בית מקדשנו- הכותל, היות והמקום מסוגל לקבלת כל התפילות.
מקובל בפי העולם שציונו של התנא הקדוש "ר' יהונתן בן עוזיאל" זיע"א הינו מסוגל מאוד למציאת הזיווג.
לכל ישועה ודבר שאדם צריך וזקוק, יעלה לציונו הקדוש של " ר' לייב בעל היסורים" הקבור בצפת, וטוב שישתדל ויאמר שם את כל ספר התהילים ביום שישי אחר חצות היום והוא בדוק ומנוסה לכל!!.(מסורת זקנים)
בשמחת חתן וכלה, יבקש הרווק ברכה מהחתן, ותבקש הרווקה ברכה מן הכלה.
טוב לשתות מיין שקודשו בו חתן וכלה.
לבחורה, טוב לשבת על כסא הכלה ולישא תפילה לרבש"ע שיזמנה גם כן לשבת בקרוב כל כסא זה שהיא בעצמה תהיה הכלה..
זמן עלות הינו זמן של פתיחת שערי שמים, וזהו הזמן הטוב לישא לתפילה. ע"כ ישנה סגולה בדוקה, לומר במשך 40 יום ברציפות "שיר השירים" קודם עלות השחר בעמידה!, ולאחר אמירת "שיר השירים" לבקש את הבקשה הרצויה. (כל ה-40 יום לבקש את אותה הבקשה!)
קריאת כל הספר התהילים בעמידה, ללא הפסק בערב שבת הינה סגולה להתגשמות בקשה אחת שיבקש המתפלל.
סגולה למי שקשה לו למצוא את זיווגו, התיקון לכך שישתדל לשמוע חידושי תורה מבעל דעת.
הרוצה למצוא שידוך הגון ישתדל במצוות "כיבוד הורים" וזו סגולה בדוקה ומנוסת (מפי הזקנים).
הבטחה גדולה לזהיר בסעודת "מלווה מלכה": בשם הבעש"ט הקדוש זיע"א שמי שיטול ידיו לסעודה וידליק 4 נרות בכל מוצש"ק לכבוד "מלווה מלכה", מובטח לו שדה"מ ע"ה בודאי נמצא שם. ולא יסתלק מן העולם עד שיראה את דה"מ ע"ה. ובאם יצטרך לישועה נחוצה, הינו הוא או אחד ב"ב ח"ו חולה או שלא הולך לו טוב ח"ו, י

אשת נח

New Member
מעניין ארז שדווקא השבוע התחלת באשכול זה
בפרשה שלנו -עקב,מתגלה כוח הקשור למציאת בני זוג !
אחד הפרושים בכתבי האר"י בספר הליקוטים , פרשת עקב ,מסביר את הפסוק
" לא על הלחם לבדו יחיה האדם "
שפסוק זה קשור לחשיבות חיי זוגיות עם בן זוג מתאים !
לכן בשבוע זה יש פתח רוחני לבקש בן/בת זוג מתאימים !

alia1

New Member
..וכן הערב הוא זו"ס ברכת הלבנה,ומחר הוא ב"ה ט"ו באב.
"לא היו ימים טובים לישראל כט"ו באב וכיום הכיפורים"

יום הכיפורים,יום של סליחה ומחילה,
יום שניתנו בו לוחות אחרונים,
מבינים אנו שיום טוב הוא,
אך מה היה בט"ו באב שנאמר עליו יום טוב?
ט"ו באב הוא יום שכלו אחדות:
הנה ביום זה הותרו השבטים לבוא זה בזה,
וכך שב עם ישראל והיה לאחד.
ביום זה חדל המוות לפגוע בו-
דור מתי המדבר חדל למות ביום זה.
בט"ו באב שבט בנימין חזר והיה לאחד משבטי ישראל,
ובימי הושע בן-אלה,חזרה ירושלים-
והיתה למרכז של כל עם ישראל.
והנה רמז נפלא אומרים חז"ל על יום זה,
שהנה אות הט"ו(האות ה-15)באותיות הא"ב
היא אות ס' שרומזת על סמיכה:
"סומך ה' לכל הנופלים"(תהלים קמ"ה,יד')
ואמר ר' יוחנן(ברכות ד')'מפני מה לא נאמר נו"ן
ב"אשרי יושבי ביתך"?מפני שיש בה מפלתן של ישראל
ח"ו שכתוב:"נ פלה לא תוסיף קום בתולת ישראל....'
אמר רב נחמן בר יצחק-
'אפילו הכי חזר דוד וסמכן ברוח הקדש,
שנאמר:"סומך ה' לכל הנופלים".
מזה מבואר כי אות נ' מרמזת על נפילה-
שהיא עת צרה ליעקב,
ואילו אות ס' רומזת על סמיכות הנפילה,
כשמביא הקב"ה ישועה והצלה
לישראל.
בספר"בני יששכר" מפרש
עפ"י הדברים האלה תיבת נס,
כי מתחילה כשיש עת צרה ליעקב,
אז הוא מבחינת אות נ' נפילה,
אך כשעוזר הקב"ה לישראל
ומוציא אותם מהצרה,
אזי נסמכת אות ס' שרומזת
על סמיכה לנפילה,ונעשה מזה צירוף נס!

ופה מהממ"ד בצפת,מבקשים מבורא עולם
שיזכנו להמשיך ולהודות על הניסים...והם כה רבים
ישתבח שמו לעד!

breslav

Member
בעזרהי"ת
לפי אורך התפילות שכתבת למעלה ידידי, ניראה שלמצוא את הזיווג זה פרוייקט ארוך כאורך הגלות. ולא היא...
כי אמרו חז"ל: קשה זיווגו כקריעת ים סןף. מה היה קשה בים סוף? כשעמדו ישראל לפני הים, המצרים היו מאחוריהם, מימינם ומשמאלם מדבר - אין לאן לברוח. ואז משה צועק להקב"ה, והקב"ה עונה לו: מה תצעק אלי דבר אל בני ישראל וייסעו. כלומר הקב"ה אומר למשה שצעקות פה לא יעזרו, אלא רק אמונה: סעו לתוך הים ואני כבר יעשה את הנס. היחידי שנכנס לים היחה נחשון בן עמינדב, וכשהגיעו המים עד חוטמט נבקע הים. נמצא שמה שהיה קשה בים סוף זו האמונה. היה צריך להשליך את עצמו על אמונה לסמוך על הקב"ה ואז יבוא הנס והסייעתא דשמיא. ולסמוך על ה' זה דבר קשה.
קשה זיווגו כקירעת ים סוף. כי גם במציאת הזיווג צריך להשליך על אמונה לסמוך על ה' ולהתחתן. כי אם לא כך, הדמיונות הספיקות והפחדים יבהילו אותך בלי סוף. זאת או זאת, זאת גבוהה וזאת קצרה, אולי... אוליי.. וכו', ננסה, נבדוק, חוכמות ועוד חוכמות שלא מובילות לשום מקום רק לעוד ספק ועוד ספק - עמלק. סמוך על אמונה והתחתן. הראשונה שמצאה חן בעיניך זאת הזיווג שלך סמוך על ה' שלא ידפוק אותך.
אחרי פטירת אשתו של רביז"ל הביאו לו איזה 30 עגלות מלאות נשים שרצו להשתדך עמו. כשראה את כל החבילה הזו אמר: כלם הזיווג שלי. מה רצה ללמדנו בזאת? עם כל אחת ואחת אפשר להסתדר ועם כל אחת ואחת אפשר גם לא להסתדר. תלוי בך, אם הנך יודע איך להתנהג עם האשה בודאי תגיע לחיים מאושרים עם כל אחת ואחת. כי אין מושלם ומושלמת בכל אחד ואחת יש פלוס ומינוס. אהבה אמיתית זה לדעת לחיות עם המגרעות של אהובך ולעזור לו לתקן אותם.
לכן אם נפגשתם עם זה שמוצא חן בעיניכם - אתו תתחתנו ואל תתנו לספיקות להכנס בכם: "אולי יש יותר טוב" כי אין לדבר סוף.
האהבה היא פרח וצריכה השקייה וטיפול תמידי.

בעזרהי"ת
לפי אורך התפילות שכתבת למעלה ידידי, ניראה שלמצוא את הזיווג זה פרוייקט ארוך כאורך הגלות. ולא היא...
כי אמרו חז"ל: קשה זיווגו כקריעת ים סןף. מה היה קשה בים סוף? כשעמדו ישראל לפני הים, המצרים היו מאחוריהם, מימינם ומשמאלם מדבר - אין לאן לברוח. ואז משה צועק להקב"ה, והקב"ה עונה לו: מה תצעק אלי דבר אל בני ישראל וייסעו. כלומר הקב"ה אומר למשה שצעקות פה לא יעזרו, אלא רק אמונה: סעו לתוך הים ואני כבר יעשה את הנס. היחידי שנכנס לים היחה נחשון בן עמינדב, וכשהגיעו המים עד חוטמט נבקע הים. נמצא שמה שהיה קשה בים סוף זו האמונה. היה צריך להשליך את עצמו על אמונה לסמוך על הקב"ה ואז יבוא הנס והסייעתא דשמיא. ולסמוך על ה' זה דבר קשה.
קשה זיווגו כקירעת ים סוף. כי גם במציאת הזיווג צריך להשליך על אמונה לסמוך על ה' ולהתחתן. כי אם לא כך, הדמיונות הספיקות והפחדים יבהילו אותך בלי סוף. זאת או זאת, זאת גבוהה וזאת קצרה, אולי... אוליי.. וכו', ננסה, נבדוק, חוכמות ועוד חוכמות שלא מובילות לשום מקום רק לעוד ספק ועוד ספק - עמלק. סמוך על אמונה והתחתן. הראשונה שמצאה חן בעיניך זאת הזיווג שלך סמוך על ה' שלא ידפוק אותך.
אחרי פטירת אשתו של רביז"ל הביאו לו איזה 30 עגלות מלאות נשים שרצו להשתדך עמו. כשראה את כל החבילה הזו אמר: כלם הזיווג שלי. מה רצה ללמדנו בזאת? עם כל אחת ואחת אפשר להסתדר ועם כל אחת ואחת אפשר גם לא להסתדר. תלוי בך, אם הנך יודע איך להתנהג עם האשה בודאי תגיע לחיים מאושרים עם כל אחת ואחת. כי אין מושלם ומושלמת בכל אחד ואחת יש פלוס ומינוס. אהבה אמיתית זה לדעת לחיות עם המגרעות של אהובך ולעזור לו לתקן אותם.
לכן אם נפגשתם עם זה שמוצא חן בעיניכם - אתו תתחתנו ואל תתנו לספיקות להכנס בכם: "אולי יש יותר טוב" כי אין לדבר סוף.
האהבה היא פרח וצריכה השקייה וטיפול תמידי.

בעזרת השם יתברך,

אחחח איזה דיבורים.. אשרייך!!

כשבן אדם מתחזק באמונה.. אז הוא ימצא את הזיווג בעזרת ה'..
כל עניין העולם הזה זה באמונה!!!!!!

לדעת שה' הוא המזווג, הוא המפרנס, הוא הרופא... הוא הכל!!!!
אל תבטחו בבשר ודם !!!!
רק לצעוק לה'.. ולדעת שרק ממנו תבוא הישועה!!!!

ולא להפסיק להתפלל על זה.. שה' ישלח את הזיווג משורש הנשמה.. וה' יודע הכי טוב מה מתאים לנו.. עם מי נוכל הכי להתקרב אליו..

רק אמונה!!!!!

ומי שיש לו עיכובים בזיווג.. ידע שהכל לטובה.. וא"א לדעת למה יש עיכוב.. אולי הזיווג שלו עוד קטן?. יש הרבה סיבות לדבר.. ותיקונים הרבה.. ולא יחשוב מחשבות שמפילות ליאוש..

רק יחזיק חזק באמונה וידע שה' איתו, וה' רוצה אפילו יותר מאיתנו שנבנה לו בית מקדש קטן בביתנו..

אז בעזרת ה' שכל מי שצריך זיווג שה' ישלח לו את זיווגו ההגון והראיו לו משורש נשמתו, בקלות, בשמחה ובבהירות!!

כל הישועווווווווווות!!!!!!!!!

elzam001

חלק עליון