• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

מה לעשות?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

avi2302

New Member
שלום כבוד הרב ברצוני לספר לך את סיפורי לפני כשנתיים הייתי בארהב ושם הכרתי את הבת זוג שלי ילדה טובה מבית טוב באמת אשת חיל לאחר 11 חדשים חזרנו לארץ ביחד והקשר בנינו התהדק ואפילו דיברנו על חתונה
לפני כ4 חדשים בערך החלטנו לטוס לארהב שוב על מנת לחסוך קצת כסף ולחזור לארץ ןלהתחיל ללמוד
כשהגענו לארהב מייד עצרו אותנו משטרת ההגירה ולאחר עיכוב של שלוש שעות הם חרצו את גורלי הם החליטו שהיא יכולה להכנס לארהב ואני לא...היא המשיכה לשם ואני חזרתי לארץ בהתחלה היה בסדר שמרנו על קשר חזק ויציב למרות המרחק אבל אחרי חודשיים היא התהפכה לגמריי והיא החליטה להשאר לעוד חצי שנה דבר ששבר אותי לגמריי היה בנינו הרבה כעסים ומריבות כי אני ראיתי את זה כמין בגידה באמון שלי בה והחלטנו להפרד בסןף
יש לציין שאנחנו עדיין אוהבים זה את זו אבל השתלשלות האירועים הביאה למצב הקיים
אני בחור שמאד מאמין בקדוש ברוך הוא ויודע שהכל ממנו והכל לטובה וכך גם היא
שאלתי לכבודו האם היא הזיווג שלי ואני שלה...
שכחתי להציג את עצמי שמי אבישי אלפרין בן תמר וסנדו מנצרת עלית ושמה של הבחורה רעות רחמים בת
לאה ודניאל הבחורה מכפר יעבץ
אודה לך מאד אם תעזור לי ותחזיר לי תשובה

בברכת שנה טובה וחתימה טובה

אבישי אלפרין

0547485905

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום אבישי
אתה שואל אותי: "... האם היא הזיווג שלי ואני שלה..."

בא נאמר שאני עונה לך לשאלה הזו בכן או לא, האם אתה תאמין לי? האם תקבל את דברי בעיניים עצומות? מי אני בעיניך שתוכל לסמוך עלי בעניינים של חיים ומות? אם הייתי יודע שבאמת אני חשוב בעיניך והיית מאמין לדברי הייתי עונה לך לשאלה הזוו ופותר לך את הבעיה כהרף עין, אך באמת אין הדברים כך, לכן אין טעם לענות לשאלתך.

אכתוב לך את אשר אמר רביז"ל כשהביאו לו אשה להשתדך עמו אחרי פטירת אשתו הראשונה כשהיה אז בגיל 35 לערך.

"ואמר, שכשהיה בקהילת-קודש 'ראדוויל' (שם מקום) בשביל להשתדך עם אשתו השניה מקהילת קודש בראד (שם מקום), אז באו כמה עגלות עם נשים שבאו בשביל להשתדך עמו. ואמר שכולן היו זווגים שלו. ואמר שכל איש יש לו כמה וכמה זווגים, רק שיש בזה כמה בחינות שונות וענינים נפלאים. כי מכל הדבורים שמדברים בעניני השדוכים, אף-על-פי שאינם נגמרים זה בעצמו בחינת זווג ושדוך. ולפעמים יושבים בני אדם בבתיהם ואומרים שראוי שזה ישא את זאת ועל-ידי-זה נגמר בחינת הזווג של זה האיש עם אותה האשה. ולפעמים באים שדכנים ומדברים השדוך אבל אינו נגמר, וגם זה בחינת זווג משדוך. ובודאי היא בחינת זווג יותר מהראשון. ולפעמים נוסעים לעשות השדוך ובעת הגמר נפרדים מאיזה סיבה. ולפעמים נגמר השדוך ואחר-כך מפסיקים הקשר של תנאים. ולפעמים באין לידי נשואין ואחר-כך בסמוך נעשה גט ביניהם. ולפעמים אינו נעשה הגט עד אחר איזה זמן וכיוצא בזה כמה בחינות שיש בעניני השדוכים והזווגים שאינם נגמרים אחר-כך, אבל כלם הם בחינת זווגים שלו. כי כל אחד יש לו כמה זווגים, רק שאצל זה נגמר איזה זווג שלו על-ידי איזה דבור בעלמא שמדברים מזה השדוך. ולפעמים על-ידי איזה דבור יותר או על-ידי איזה התקשרות או נסיעה או עבדא בשביל השדוך לפי שעה וכו' כנ"ל. וזה הדבר הוא ענין נפלא ונורא שלא נשמע כזאת שהדבור בעלמא שמדברים מהשדוך זה בעצמו הוא בחינת שדוך. וכן מבאר בספר 'האלף-בית' שלו החדש שהדבור בעצמו מהשדוך עושה רושם בו ובה, עין שם באות חתון בסימן ז'. והדבר נראה לעינים כי ידע בזה סודות נוראים שלא נתגלו בעולם, כדרכו בכל השגותיו הנוראות. ובאמת ספרו שהתפאר אז שיודע מענין השדוכים מה שאין יודעין בזה כל גדולי הדור מאומה'. עד כאן.

מפה תבין אבישי שכל מה שקורה, הכל בהשגחה מה' יתברך, ולפעמים צריך שיהיו הזוג מחוברים עד לרגע החופה ובסוף נפרדים וגם זה מתוכנן לפי שורשי הנשמות וכך צריך להיות והכל לטובה גדולה. רק תאמין שכל מה שקרה היה בדיוק צריך לקרות לפי תוכניתו של הקב"ה בבריאת העולם.
אני מרגיש את צערך הגדול במה שעבר עליך, ובאמת זה צער גדול, "כי מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה" (שיר השירים) אך עכ"פ תחזק עצמך באמונה שאין לנו די חכמה בינה ודעת להבין את המהלכים של הקב"ה בעולם, כי דעתו נשגבה מעל דעתינו כי תבין מי הוא זה שברא את כל הקוסמוס הנפלא הזה ואיזה שכל ענק יש לו, ואם הוא מוביל את מהלכי ההיסטוריה, בודאי הוא יודע בדיוק את המהלכים הנכונים ואין לנו להתלונן כלל על שום דבר אע"פ שבעינינו ניראה כאילו אינו יודע להוליך נכון את עגלת חיינו.
אבישי! רכז את עצמך בהקב"ה, תתעסק בענייני הקודש ומסור להקב"ה את מהלכי חייך שהוא ינהיג אותם כרצונו, ותדע ותאמין שהוא יוליך אותם בצורה הכי מוצלחת. דבר איתו וספר לו את לבך ותבקש ממנו שיוליך אותך בדרך האמת ושהוא יחליט בשבילך אם היא תהיה בת זוגך או לא. אל תעשה שום השתדלות בנושא, לא נסיעה לשם לא שיחת טלפון ולא מכתב, רק ביטול גמור, מסור להקב"ה שהוא ינהל את העניינים, ואם היא בת זוגך האמיתית הקב"ה יסובב את כל העולם כדי שהיא תהיה איתך ואם היא אינה בת זוגך האמיתית גם אם תגייס את כל העולם להביאה אליך לא יעזור לך כלום. סמוך על הקב"ה ותתחיל לחיות חיים פשוטים ושלוים עם אמונה שהכל בהשגחה, תהיה שמח בחלקך ותיראה ניפלאות.
אברהם ציון.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון