• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

"אלעד, כולנו מלאי הערצה לך. לא נשכח אותך"

tipid

New Member
תמר לוי
עדכון אחרון: 14:33 , 05/12/2010


אלעד ריבן, המתנדב שחירף את נפשו כדי להציל את חיי הלכודים בלהבות באוטובוס, הובא היום למנוחות בבית העלמין בנשר. נשיא המדינה ושר החינוך, גדעון סער, נכחו בהלוויה. פרס ספד: "אלעד הוא בנה הנפלא של מדינת ישראל". גם סער נשא דברים: "אלעד, אין שיעור חינוך שבו אפשר ללמד את מה שלימדת אותנו"

שר החינוך, גדעון סער, נשא היום (א') דברי הספד בהלוויתו של אלעד ריבן, המתנדב בן ה-16 שנהרג כשניסה לחלץ את הנפגעים באסון האוטובוס. ריבן נטמן היום בבית העלמין בנשר, בהלוויה גדולה בה השתתפו נשיא המדינה ושר החינוך. האבל כבד במיוחד, מאחר ואלעד היה בנם היחיד של הוריו.נשיא המדינה, שמעון פרס, ספד לנער: "אלעד, בחייך היית בן יחיד להוריך. עכשיו אתה בנה הנפלא של מדינת ישראל. כולנו מלאי הערצה לך, לא נישכח אותך לעולם"."נער בן 16 לימד את העם ואת העולם כולו מהי מסירות נפש, מהי גבורה", ספד לו גדעון סער, "הוא לא קיבל הוראה או פקודה מאיש. ליבו אמר לו לקום ולצאת לחזית: לעזור, לסייע, להושיט יד, לכבות את האש, להציל נפשות. מול האש הגדולה הוא השליך את נפשו מנגד".


שר החינוך הוסיף: "אלעד, אין שיעור חינוך שבו אפשר ללמד את מה שלימדת אותנו. החינוך כולו עומד על הדוגמה האישית, ואתה הצבת מופת, שעליו יתחנכו דורות. גבורת ליבך הצעיר היא נשוא הערצתנו".המתנדב קיבל שיחת טלפון שקראה לו לבוא להצטרף למאמצי הכיבוי, יצא בשקט מהשיעור, קיבל את השיחה, לאחריה קרא לאימו שתביא לו את המדים, והתלבש במכונית בעוד אמו מסיעה אותו למקום.מחנכת כיתתו של אלעד, מלי צנגוט, סיפרה בכאב לגלי צה"ל: "אלעד היה ילד יוצא דופן, ומיוחד מאוד, שהנתינה הייתה הדבר בעיקרי שמעסיק אותו, והוא הלך עד הסוף עם הנתינה הזו, להציל חיים. אלעד עשה מה שהוא אהב, כי כיבוי אש היה אחת האהבות הגדולות שלו".

http://glz.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=73349
 
חלק עליון