• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

לדבר עם ה' איך מחליטים

רות וידאל

New Member
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>בס"ד
לדבר עם ה' ייסורים
רבונו של עולם , אני מאמין באמונה שלימה שהייסורים הללו ! באו אלי בהשגחה פרטית מדוייקת , ובבטחון מלא אני מאמין שכל מה שקורה איתי - אתה עושה את הכרל , וכל מה שאתה עושה , אפילו דברים קטנים , זה לטובה , וגם הייסורים ההלו הם לטובתי ועל ידם אתה גומל איתי חסד ומנקה אותי מהליכלוך הרוחני שנדבק בי כתוצאה מהעבירות שעשיתי , ויהי רצון מלפניך אב הרחמים והסליחות , שע"י סבל זה שאני סובל בייסורי הנפש והגוף , יתבטלו ממני כל הקטרוגים , וכל הגזירות הרעות יתהפכו לטובה ,
ואזכה לכפרה סליחה ומחילה על כל עוונותי , מגילגול זה ומגילגולים קודמים , והריני מכוין לקיים בזה שתי מצוות מהתורה :מצות האמונה והמצוה להצדיק עלי את הדין ,
ויהי רצון מלפניך ה' יתברך , שהייסורים הללו והסבל הזה השבאת עלי ברחמיך הרבים , יעלו לפניך לרצון להקל מעל צער השכינה מעל צערם של ישראל , ובפרט בצערו של {פלוני} בענין {חזרה בתשובה , בריאות , פרנסה , שידוכים , שלום בית, גידול ילדים וכו'}</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' כשעוברים דירה:
רבש"ע , יהי רצון מלפניך שיהיו לנו שכנים טובים , שנהיה מרוצים מהדירה החדשה , שלא יהיו שום תקלות הצנרת או בחשמל ,
שנזכה להכניס אורחים בראוי ולקיים הרבה מצוות ולימוד תורה בבית הזה , יהי רצון שתמיד תשרה הקדושה בבית שלנו,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' פרנסה
ריבונו של עולם , אנא שלח לנו פרנסה בשפע - שלא לנו דבר שנזכה להתפרנס ברווח ולא בצימצום , בהיתר ולא באיסור , בנחת ולא בצער , שלא יהיו לנו הפסדים , נזקים , אבידות , גניבות , שהרכב לא יתקלקל ולא נצטרך לבזבז זמן במוסך , מאיפה נשלם ביטוח לרכב, טסט , טיפולי שיניים , משכנתא , שכר דירה, תשלום לגן של הילדים.... הכל ממך רבש"ע!
יהי רצון מלפניך שלא נדאג ונבטח בך בלב שלם!</span>

רות וידאל

New Member

לדבר עם השם

אומר הבעל לאשתו

אומר הבעל לאשתו: אבל תאמיני לי שאני אוהב אותך .... עונה האישה בדמעות : אולי אתה אוהב אותי בלב , אבל אתה בכלל לא מתחייחס אלי ! אתה בקושי מדבר איתי! מתי בפעם האחרונה חייכת אלי?!
אהבה פירושה יחס ! אם אתה לא מתייחס למישהו, אתה יכול עד מחר להגיד שאתה אוהב אותו ,אבל בינינו , על מי אתה עובד?

בואו נקדיש כמה דקות ביום , לדבר עם ה' יתברך,
ומובטח לנו שהוא יחזיר לנו אהבה....
ה' יתברך ברא אותנו כדי שנפנה אליו! {"דרך ה' עמ' 33 ,36 ,121}
אם היינו עומדים במשימה הפשוטה הזאת, המשיח היה בא מזמן!
גדולי הצדיקים סיפרו שזכו לכוחות רוחניים ולגילויים משמים ע"י מעולה שהיא כ"כ פשוטה אבל גאונית---

פשוט תפתח את הפה ותדבר עם בורא עולם!

לא משנה על מה, העיקר יהיה בשפת האם שלך, חשוב שאף אחד לא ישמע אותך, אבל חשוב לא פחות שאתה תשמע את עצמך מדבר בפה ,
לא מספיק לאהוב את ה' בלב....
אם אפשר -להחליט שאני אדבר עם ה' כל יום במקום קבוע ובשעה קבועה, אם ממש אין זמן , או שאין כוח- אז אפילו 5 דקות , העיקר שזה יהיה כל יום,

כדאי לכתוב לעצמי ראשי פרקים של נושאים ורעיונות שעליהם אני רוצה לדבר עם ה',
אפשר לכתוב מכתב לה' ואח"כ להקריא אותו לפניו, אפשר לשיר לה',
אפשר לחזור הרבה פעמים על פסוק או מספר מילים משלנו,
בעיניים עצומות ובריכוז מירבי, אך בצורה משוחררת , בלי לחץ ובענווה , בקיצור , אפשר לדבר עם ה' איך שרוצים , כמה שרוצים , בלי להתבייש,
בדפים אלו ניסינו לעזור כל מבקשי ה'-- לפתוח את הפה,
ולהתבודד עם ה' יתברך
מטרת הדברים שלפניך - לאפשר לך להוסיף מעצמך דיבורים אישיים מעומק הלב , על כל שורה , מה שכתוב כאן , נועד רק כדי לעזור לך למצוא את המילים שלך,
הדברים נכתבו בקיצור נמרץ , כי מטרתם רק לתת לך רעיונות ,לתת לך חומר גלם שאותו תיקח ותפתח, וכך לאפשר לך לדבר עם ה' יתברך, במשך כמה דקותבכל נושא,
רצינו רק לעזור לך לסדר את המחשבות, ולהפסיק לחשוב שאין לך על מה לדבר עם ה' יתברך, כעת כל יהודי יכל "למלא "בקלות , שעה שלימה של התבודדות משמעותית ומלאת תוכן אם רק ירצה ....

נקודות חשובות:
מה מטריד אותי?
מה חשוב לי במיוחד בתקופה זו של החיים?
איזה חלום יש לי , שהייתי רוצה שיתגשם?
באיזה נושא אני זקוק לעיצה ולבירור?
אליו החלטות עומדות בפני?
מה עבר עלי היום?
כל המקרים שקרו לי - מה באו ללמד אותי?
מהי מטרת חיי?</span>

רות וידאל

New Member

לדבר עם ה' תוספת לעקרת הבית:

רבונו של עולם תעזור לי להפוך את עבודות הבית לעבודת קודש , שגם ממעמקי הכלים והבלאגן אני תמיד אזכור אותך ואזכה לדבר איתך במילים פשוטות , או לומר לפניך כמה מזמור תהילים שאני זוכרת בעל בפה , ואשנן לעצמי תמיד שגם אם קשה לי עם עבודות הבית , הרי זה רצונך ואתה קבעת שנים יהיי פטורות ממצוות רבות, כדי שיהיו פנויות להיות עיקרו של הבית ! הרי זו עבודת ה' שלי ! עזור לי שלא לראות את עבודות הבית כעול מכביד אלא כשליחות , והשליחות הרי חשובה שלי היא להתחזק ולהתקדם יותר ויותר בשמחה ובאמונה בך ולא אתן לשום דבר להרחיק אותו ממך וכמו שלימוד התורה והמיצוות שהגבר מחוייה בהן , מקדמות אותו לגלות את התפקיד המיוחד שלשמו הוא בא לעולם כך , תזכה אותי שיעלו לפניך כל עבודות הבית שאני עושה מותך שמחה וקשר איתך , שאזכה גם אני להתקרב לתפקיד המיוחד שמיועד לי
אני יודעת שלפי המצב שלי כך אני משפיעה על מצבו הרוחני והנפשי של הבית אנא ממך , זכה אותי להיות שליחה נאמנה להכין לבעלי ולילדים , בית נעים וראוי להשראת השכינה שאחזק אותה תמיד בשמחה , באהבה ובאמונה כדי שיעשו נחת רוח לפניך,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה'
ליקוטי תפילות
|
אחרי תהילים אפשר להגיד "ליקוטי תפילות" זהו ספר חובה בכל בית , מינימום חמש דקות תהילים , חמש דקות "לקוטי תפילות" "ליקוטי תפילות זה דבר גדול , יש שם גם תפילות של חויה רגשית וגם תוכן שכלי של חסידות של רבי נחמן ,זה מסודר על פי ליקוטי מוהר"ן, על כל תורה ותורה בליקוטי מוהר"ן רבי נתן כתב תפילה , שמקבילה לתוכן של אותה תורה בליקוטי מוהר"ן, יש בספר הזה את כל סוגי התפילות- על כל דבר שבעולם בגשמיות וברוחניות ,"ליקוטי התפילות" צריך להיות החברה הכי טוב שלך - נפגשים איתו כל יום , ומתפללים יחד איתו ה' יתברך על כל העיצות בעבודת ה' - שנזכה לקיים אותן ושכל עם ישראל יזכו ליישם אותן ,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' שלוש תפילות ביום

*גברים צריכים להשתדל להתפלל דווקא בבית הכנסת , תפילה עם מניין {10 גברים } שחרית ,מנחה , וערבית , כשאתה לבד- משמים בוחנים היטב את תפילותיך ואת מצבך הרוחני , כשאתה מתפלל עם ציבור -התפילות והבקשות מתקבלות יותר בקלות ,
*אמנם נשים צדיקות מתפללות שלוש תפילות מלאות כל יום ,
אך כל אישה צריכה להתפלל לפחות תפילת "שמונה עשרה " פעם ביום זה לוקח בערך 4 דקות....
אין תחליף לתפילה מתוך הסידור ! התפילות נכתבו ברוח הקדוש ובכל מילה יש סודות עצומים ורעיונות עמוקים מאוד ע"פ קבלה , לסידור יש עוצמה רוחנית אדירה והשפעה חזקה ביותר על הנפש שלנו ועל כל המציאות,
תתרכז בתחושה שאתה מדבר באופן אישי קרוב עם ה' יתברך , במילים המדויקות של גדולי הצדיקים ,
בכל אופן שלוש תפילות ביום ,לא לוקח הרבה זמן ,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' "ההתבודדות "

הוא מעלה עליונה וגדולה מן הכל ,דהיינו לקבוע לו על כל פנים שעה או יותר להתבודד לבדו באיזה חדר או בשדה, ולפרש שיחתו בינו לבין קונו בטענות ואמת לאות , בדברי חן וריצוי ופיוס , לבקש ולהתחנן מלפניו יתברך שיקרבו אליו לעבודתו באמת,
ותפילה ושיחה זו יהיה כלשון שמדברים בו ....ואת כל אשר עם לבבו ישיח ויספר לפניו יתברך ,שיקרבו אליו לעבודתו באמת,
ותפילה ושיחה זו יהיה בלשון שמדברים בו .... ואת כל אשר עם לבבו ישיח ויספר לפניו יתברך , הן חרטה ותשובה על העבר , והן בקשת תחנונים לזכות להתקרב אליו יתברך מהים והלאה באמת .... ויזהר מאוד להרגיל עצמו , להמתיד בזה מדי יום ביום שעה מיוחדת כנ"ל חיום יהיה בשמחה כנ"ל
והנהגה זו היא גדולה במעלה מאוד מאוד , והוא דרך ועיצה טובה מאוד להתקרב אליו יתברך , כי זאת היא עיצה כללית , שכולל הכל , כי על כל מה שיחסר לו בעבודת ה' , או אם הוא רחוק לגמרי וכל מעבודתו יתברך - על הכל יפרש שיחתנו ויבקש מאתו יתברך כנ"ל,
ואיפלו אם לפעמים נסתתמין דבריו , ואינו יכול לפתוח פיו לדבר לפניו יתברך כלל, אף על פי כן זה בעצמו טוב מאוד , דהיינו ההכנה שהוא מוכן ועומד לפניו יתברך , וחפץ ומשתוקק לדבר ,אך שאינו יכול , זה בעצמו גם כן טוב מאוד , וגם יוכל לעשות לו שיחה ותפילה מזה בעצמו , ולע זה בעצמו יצעק ויתחנן לפניו יתברך , שנתרחק כל כך , עד שאינו יכול אפילו לדבר , ויבקש מאתו יתברך רחמים ותחנונים , שיחמול עליו ויפתח פיו , שיוכל לפרש שיחתו לפניו,
ודע , שכמה וכמה צדיקים גדולים ומפורסמים ספרו ,שלא באו למדרגתם , רק על ידי הנהגה זו ,והמשכיל יבין מעצמו גודל מעלת הנהגה זו , העולה למעלה למעלה , והוא דבר השוה לכל נפש , מקטן ועד גדול , כי כולם יכולים לנהוג הנהגה זו ,ועל ידי זה יבואו למעלה גדולה, אשרי שיאחז בזה ..." {ליקוטי מוהר"ן ח"כ ,כ"ה}</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' אין לי זמן לנשום

שמעתם פעם בן אדם שאומר : " אין ל זמן לנשום ...."?
אנשים אמנם אומרים את זה , אבל אף אחד לא מתכוון ברצינות ,
בוא נראה אותך רגע אחד סוגר את הפה ולא נושם .... גם אתה אומר שאין לך זמן לנשום ,אתה לא ממש מתכוון , למה ? כי אתה מבין שלנשום זה הכרחי בשבילך ,אם בן אדם היה מבין שעבודת ה' זה דבר הכרחי בשבילו , הוא לא היה מוותר על זה ,הוא לא היה אומר:

אין לי זמן . יש לי אילוצים ..." וכו',</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' איך לומדים ???
הלימוד בספר :

רק לימוד שיטתי ומסודר יביא אותך לחוויה של הלימוד ולשינוי פנימי , לכן :
חשוב מאוד ללמוד עם סימנית וכל פעם להתקדם קצת בספר,
כדאי לסמן בתוך הספר בעיפרון , בעט או במרקר צבעוני ,רעיונות חשובים ומשפטי מפתח שהאירו לך במיוחד,
כתוב לך בצד העמוד סיכומים קצרצרים והערות,
כל זה עוזר מאוד להתרכז להבין ולזכור מה שלומדים ,כשתגמור את הספר , כאופן כזה , תרגיש חיבה אל הספר , הזדהות ותחושה נפלאה של אהבת התורה שתיתן לך מוטבציה ללמוד עוד ועוד ספרים בעזרת ה' ,
חברותא :

למוד עם חבר - זה הכי טוב ,בתנאי שזה לא הופ להיות מפגש של דיבורים בטלים וביזבוז זמן , עליך לשקול היטב היטב , עם מי אתה לומד ומה אתה לומד איתו , המציאות מוכיחה שאצל נשים זה הופך להיות דיבורים בטלים
ואצל גברים - במה להתנצחות , או להפגנת הכשרונות והחידושים שכל אחד ממציא מתוך הלימוד- אבל את הספר ,לא למדו ...
לסיכום , חברותא זה דבר נפלא וחיוני ,אך בתנאי שתמצא מישהו שיש לו :
1} ענווה ונחישות פנימית להתקדם בלימוד ,
2}רצון אמיתי לדעת מה מלמד אותנו הצדיק בספרו ולא מה 'כוחי ועוצם ידי '.
4} אכפתיות אישית ממך,
אם מצאת אחד כזה - תשקיע בו , כי הוא אחד האוצרות היקרים בחייך!!

</span>

רות וידאל

New Member

לעצור את הטירוף

ברגע שאני התנתקתי מכל האילוצים והטרדות מסביב , התנתקתי לרבע שעה , התאמצתי ,התגברתי על הדחף הפנימי שלי להתעסק במרוץ של החיים , ואמרתי :
"ולא ! אני עוצר את המרוץ המטורף הזה ועכישו אני מקפיא את הכל ,אני עכישו מתנתק ,נכנס לחדר , נועל את הדלת , מנתק את הפלאפון ,יושב ולומד ספר שיכול לעזור לי להתקרב אל השם יתברך"

זה דבר גדול ונחשב מאוד בשמים , אדם מצליח בתוך מירוץ היום המטורף להתנתק לעשר דקות ולהתחבר לה' , זה לא כל כך קשה ,כי אני לא אומר עכישו כל היום להתחיל להיות רחפנים ,ושהבית לא יתפקד, אבל עשר דקות בשעתיים זה חשוב,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' לבית דין של מעלה ,אתה עולה ל-ב-ד
לקבר נכנסים לבד , רק בן -אדם אחד בכל קבר , אין יותר מזה לבית-דין של מעלה אחתה עולה לבד , לבד , כרגע , אתה בחשבון נפשי אישי ,
לבד ,מול בורא עולם , כל השאר זה רק תפאורה ! הילדים שלך נועדו לעזור לך לתקן את המידות , גם אשתך ושאר האנשים מסביבך , אם אתה מרגיש אצלם דברם שמצערי או מכעיסים אות , תתייחס לזה כאל חומר גלם לתיקון פנימי אצלך , שנשלח עבורך משמים,
בס"ד

לכן אל תבוא בביקורת או בהאשמה אל הזולת כי הכל זה רק תפאורה בשבילך , בשביל שאתה תתקן את עצמך , אל תגיד שאתה לא מספיק עבוד את ה' בגלל אדם מסוים או בגלל מצב מסוים , כי בכל מצב אתה יכול לשמור על קשר עם ה' , אין אילוצים , אין שום אילוצים ,צריך לאמץ כל תרגיל שאדם יכול לעשות כדי להתרומם מעל לקרקע ולהוכיח ולעצמו שהרצון שלו זה רק קשר עם ,שהקשר עם ה' זה בשבילו מעל לכל ,אתה אומר לעצמך:
"אמח רוצה דבקות בה' , אני רוצה קשר עם ה' ,זו משימת החיים שלי ולא הניקיונות ולא המשכורת ולא שום דבר אחר ,
כל השאר זה רק דרך אגב , זה רק ממילא ,תוך כדי ...."</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' לשמוע קלטת
אנשים רבים כבר משלבים בסדר היום שלהם את הקלטות של "מבקשי ה' " כדאי מאוד לשמוע קלטת כל יום כל יום קלטת , ברוך השם יש מאות קלטות, זה בונה את הבן אדם, השיעורים מכוססים על "מכתב מאליהו " ,הבעל שם טוב , "ליקוטי מוהר"ן " ושאר גדולי חז"ל, -הכל בקלטות,
לשמוע קלטות אפשר גם תוך כדי , תוך כדי הליכה בדרך, תוך כדי שטיפת כלים , תוך כדי עבודות הבית, תוך כדי עבודות הבית ,תוך כדי נסיעה באוטובוס ,תוך כדי כל דבר ,רק צריך לקנות ווקמן עם אוזניות ,זה לא עולה הרבה כסף, וזה שווה את ההשקעה!אפשר בזכות זה להתקדם הרבה באופן פנימי בבניין האישיות , ולהעמיק את עבודת ה' שלנו בצורה נעימה ומעניינת - בקולו הרגוע ובשיחותיו המרתקות ש ר' יעקב אלבוים בחצי שנה האחרונה רכשו מאיתנו למעלה מ- 5000 קלטות! אנשים חוזרים וקונים עוד ועדו מארזים , הביקוש מצד בציבור הולך וגדל ואנו זוכים ב"ה לראות את ברכתו של הרב דב קוק שליט"א הולכת ומתממשת לעינינו,
ברגע שיש רשימה כזו מוכנה ותלויה על המקרר - אתה יודע בדיוק איזה משימות יש לך בעבודת ה' בשביל לבנות את עצמך , ואתה לא מבזבז זמן יקר בשבל לחפש מה ללמוד , אתה פשוט לומד לפי הסדר שהכנת מראש בלי להסתובב מבולבל ,מלא רצונות טובים אך בלי יכולת לממש אותם ,מרוב פיזור הנפש,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' תהילים

להגיד תהילים חמש דקות מינימום ,אבל שיהיה כל יום ,והעיקר - שיהיה עם הלב , להתנתק לגמרי , לנשום עמוק ולהגיד מילה , מילה , להיכנס אל תוך המילה עם כל הלב , בכל מילה , לחשוב על התוכן שלה , על המשמעות שלה ,
לחשוב שעכישו אני יושב לפני בורא עולם ולהגיד לעצמי:
"ריבונו עולם ,עכישו זה רק אני ואתה ,
עכישו אני מולך ,
אני יושב ומתפלל לפניך עלי , על כלל ישראל ,
על השכינה הקדושה , ועל הגאולה , תרחם עלינו
בזכות דוד המלך ותקרב אותנו אליך ברחמים "
הכי טוב להגיע למצב שאומרים תהילים בניגון : בשמחה ,בדמעות ובלב נשבר , {כל מי שמבין עניין , יודע שכל אלה הולכים מצוין ביחד }
רבינו ,רבי נחמן , מלמד אותנו "שעיקר אמירת תהילים - לומר כל מזמורי תהילים על עצמו , למצוא את עצמו בתוך כל מזמור ומזמור " דהיינו , להרגיש שהמזמור הזה שאני אומר עכישו - נאמר עלי ! דוד המלך ממש מדבר כאן עלי! הוא מתאר כאן בדיוק את מה שעובר עלי ואת ההרגשות שלי ! מתוך הזדהות כזאת , תזכה לאמירת תהילים מתוך הלב ולא רק מתוך הכתב:
"מי שרוצה לזכות לתשובה ,יהיה רגיל באמירת תהילים ....
וע"י אמירת תהילים , אפילו מי שאין לו שום התעוררות לתשובה ,
הוא מתעורר לעשות תשובה",
{ניתן להזמין אצלינו סדרת קלטות שמאוד מעוררת את הלב בכל מה שקשור להתבודדות ,החליט ותפילה בכוונה , הסדרה נקראת "לדבר עם ה'"}</span>

רות וידאל

New Member
ספר מוסר ,חסידות והלכה
באופן כללי , ניתן להגדיר את מה שהזכרנו עד כאן - כחוויה רגשית , אך כל אדם זקוק גם לעבודת ה' בשכל , להיפגש עם חכמת התורה , עם התוכן העמוק והמעניין של האמונה , חווית הלימוד תחזק אצלך את אהבת התורה,

סדר חסידות - כגון : שבחי הר"ן {ראשי תיבות: הרב רבי נחמן } שיחות הר"ן ,
חיי מוהר"ן {ראשי תיבות: מורינו ורבינו הרב רבי נחמן }: השתפכות הנפש ,משיבת נפש , מומלץ להתחיל עם הספרים האלה,
-הרב דב קוק ממליץ לכל מי ששואל אותו , ללמוד את הספר "מסילת ישרים " ן- "מכתב מאליהו" "מכתב מאליהו " מגוי מחמישה כרכים , מומלץ ללמוד עמוד אחרי עמוד , זה מחולק לפסקאות קצרות ולכן זה מאוד נוח, אפשר לקרוא פיסקה קצרה ולסגור את הספר ,
ספר הלכה - על מנת לדעת איך צריך להתנהג אדם יהודי וכיצד מקיימים את מצוותיו של ה' יתברך - חייבים ללמוד , לשם התחלת התוכנית יש ללמוד קודם כל , את הספר קיצור שולחן ערוך , שמקיף את כל התחומים בקצרה , אח"כ ללמוד הלכות "טהרת המשפחה " והלכות שבת ואח"כ שאר התחומים ,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' גם מה שלא מדבר אליך -יזכך אותך

מי שטוען שמשהו מהרשימה הנ"ל לא מדבר אליו , אז התשובה לגביו היא כמו לגבי מי שטוען שתהילים לא מדבר אליו , זה סימן שאדרבא, זה מעיד על המצב הרוחני שלך , אז הבסיס לקשר חי עם ה' , יהודים בכל הדורות ,פשוטי עם , תלמידי חכמים וגדולי הצדיקים היו מחוברים למזמורי התהילים במצב מתוקן , לא יתכן שאדם יהודי לא יתחבר לתהילים ולליקוטי תפילות ,אם אני מצליח להתחבר לתהילים ,זה רק סימן בשבילי שהלב שלי הפך ללב של אבן , הלב שלי צריך לעבוד עיסוי כדי להיות לב חי, לב מרגיש עיסוי לב אפשר לעשות דווקא דרך התהילים ,דווקא דרך ליקוטי תפילות והתבודדות , ומי שיתמיד בקריאת תהילים יתמיד בילקוטי תפילות, הוא ירגיש איך הלב שלו מתעורר ,איך הוא פתאום מסוגל גם להוריד דמעות בתפילה , איך הוא פתאום מרגיש מתיקות של שבת ,טעם של קרבת ה</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' על כל שעתיים בגשמיות - עשר דקות ברוחניות
כל שעתיים להתנתק לעשר דקות , מי שרק ינסה ויעשה את זה בתמימות יראה שינוי עצום ,מעבר לרווח שמקבלים מזה שלומדים ומתפללים כשסוגרים את עצמנו בחדר, מעבר לזה ,מרוויחים פה רווח עוד יותר עמוק : אני הוכחתי לעצמי ,לזמן , לשעון ולדרך הטבע שהם לא קיימים , רק ה' קיים בשבילי זה מה שהכי חשוב לי ,
דווקא הדרך המיוחדת הזו , 10 דקות עיסוק רוחני לכל שעתיים בגשמיות היא בעלה מעלה גדולה , שכן הלימוד מתפרס על פני כל היום ובמנות קטנות {זה כמו לענות רגע לטלפון שמצלצל ...} כך גם לא נוהגים ליצר לשכנע אותנו ש'אין זמן ' וגם מרוויחים מתנה עצומה - אנחנו לא מאפשרים ללב להתקרר מעבודת ה' , אבל העיקר ,סוד ההצלחה , שזה יהיה כל יום !!!</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' תכליס - אוכלים את הסנדביץ הזה?
צריך לעשות תכנון יומי ושבועי , נגיש לפניכם כאן את ההצעה שלנו ואת כל הנתונים על מנת לעזור לכם לתכנן לוח זמנים , אבל כל אחד יעשה לפי מה שנוח לו ,נניח שהיום שלך מתחיל בשמונה בבוקר ומסתיים בעשר בלילה ,
תקבע לעצמך שכל שעה זוגית , בדיוק בשעה עגולה , אתה מקדיש 10 דקות לעיסוק רוחני , דהיינו ,בשמונה בבוקר ,בעשר , בשתיים עשרה ,בשתיים בצהרים ,בארבע ,כשש בערב , בעשר בלילה , יוצא שיש לך שמונה פעמים במשך יום חאד שבהם תוכיח שוב ושוב לעצמך ולקב"ה שהתעודת -זהות שלך זו הנשמה שלך ולא הגוף , הרצון לחיות ולא רצון לשרוד ,"ואתם הדבקים בה' אלקיכם חיים כולכם היום "- להתייחד עם הבורא ,אלה הם החיים האמיתיים ,
אלה שמשכימי קום והולכים לישון מאוחר יכולים להרוויח עוד פעמיים כאלה של עיסוק רוחני לפי הפירוט הבא : 6 בבוקר ,8 , 10,12,2 בצהרים ,4 6, בערב, 8 ,10 -12 בלילה ,בסה"כ עשר פעמים במשך יום אחד,
מה נחשב לעיסוק רוחני?

1} שלוש תפילות ביום ,
2} תהילים ,
3} ליקוטי תפילות ,
4} החוברת "לדבר עם ה'",
5} קלטת -שיער בעבודת ה'
6} ספר מוסר ,
7} ספר חסידות ,
8} ספר הלכה ,
חשוב מאוד שהספרים והקלטות יהיו של אנשים יראי שמים המקפידים על קיום ההלכות ,כדאי לעשות תוכנית מיוחדת לשבתות, אתה בוחר את הספרים , אתה מתכנן לעצמך את הזמן , אתה לוקח אחריות על החיים שלך,
נכון ,זה לא מספיק 10 דקות 8 פעמים ביום ,אבל רק תוכנית מינמום וכל המוסיף -תבוא עליו הברכה,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם השם לא באת לעולם להחזיר

אדם הולך לעבודה , הוא עובד שש שעות , שמונה שעות וחוזר הביתה ,לדוגמא מישהי שעובדת כמזכירה או קופאית באיזה מקום , או זה החיים שלה ? האם עיקר החיים שלה זה להחזיר עודף לאנשים ? הרי ברור שזה לא עיקר החיים שלה ! עיקר החיים שלה זה הנשמה שלה , אפילו אנשים רחוקים מיהדות , גם הם יגידו "" זה לא החיים שלי ,
עיקר החיים שלי זה הבעל , הילדים , זה הבית ...
אבל זה בטח לא להחזיר עודף לאנשים !"
אז אנחנו אומרים ? עיקר החיים זה לא להיות עסוקים עכישו בכל הטרדות של היום יום , לא זה עיקר החיים , עיקר החיים זה הנשמה , וכל מה שיש סביב , אלה רק אמצעים שנועדו לעזור לי להגיע למטרה , שהיא קירבת השם,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם השם החיים שלנו כמו צל עובר

ר' נתן כותב במכתב חיזוק לבנה :

"זכור כי אין שום זמן בעולם ,והכל הולך ופורח כצל עובר וכו' ובצל עובר הזה , יכולין לבלות קצת בתורה , קצת בתפילה , קצת בשיחה וצעקה ושועה ואנחה ולתלות עיניו לה' יתברך וקצת בשיחה עם בני אדם במילי דשמיא ומבילי דעלמא , {לדבר עם אנשים ביראת שמים ובענייני העולם הזה } וקצת בעסקי משא ומתן ופרנסה וקצת בההכרחיות לקיום הגוף שהם אכילה ושתיה ושינה וכו' ובתוך כך חולף ועובר היום וכן כמה ימים , ובתוך כך חומל השם יתברך ומושיע ועוז רמה שצריכין כי לא לנצח יריב וכו' , והעיקר לבלי לחשוב מיום לחברו, ולא יבהילוך רעיוניך לא מן העבר ולא מן העתיד , והשעה והיום שאתה עומד , תוכל לקפץ ולדלג ולברוח ממה שאתה צריך לברוח , על ידי כל הנ"ל ...."
{עלים לתרופה ", מכתב קט"ז},
פירושו של דבר , שאדם צריך לדעת שכל האירועים של החיים - הכל עובר , בין אם תרצה , בין אם תרצה , רק שאתה רוצה שזה יעבור בהצלחה , אז מתוך מחשבות מיותרות של "כוחי ועוצם ידי ", כלומר שאם אני אעשה ,אז יצליח ואם אני לא אעשה , אז זה לא יצליח , כאילו הכל תלוי בי, אז אתה הולך ושוקע בתוך כל הטרדות , אתה רץ מפה לשם , סידורים ועוד כל מיני עיסוקים והכל על חשבון עבודת השם שלך .....</span>

חלק עליון