• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שאלה דחופה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
בס"ד
שלום רב ותודה על עבודת הקודש שאתם עושים. יש לי שאלה שמציקה לי מאוד מאוד כבר הרבה זמן ואני מתפלל המון לקבל עבורה תשובה. העניין הוא שלפני כמה חודשים חזרתי בתשובה-כלומר הבנתי שיש בורא לעולם ושהוא נתן לנו את התורה הקדושה. עד כאן הכל טוב ויפה. בהתאם לכך, התחלתי לקיים מצוות לאט לאט (ציצית, שבת, תפילות, עתים לתורה) גם זה טוב ויפה. העניין הוא שאני לא מספיק חזק כדי לקיים את כל המצוות, כלומר יש עדיין דברים שאני לא ממש עושה. ככה שמצד אחד אני מסתכל על העבר ואומר לעצמי שאני השתפרתי מאוד והתקדמתי, אבל מצד שני אני מסתכל על דברים שאני עושה ולא מבין מאיפה יש לי את החוצפה לעשות אותם אחרי שאני יודע שיש בורא לעולם. בקיצור, אני לא יודע אם בורא עולם מרוצה מהספק העבודה שלי וחשוב לי מאוד שהוא יהיה מרוצה, אני חייב לו הרבה.
בוס רגיל נותן פידבקים לעבודה שלך. ככה אתה יודע אם אתה בסדר או לא. איך אני יכול לדעת אם אני בסדר בעבודת השם שלי?

נ.ב: לא ציינתי את העבירות שאני עושה סתם כי אני מתבייש, אבל מדובר בדברים שהם לא בסדר, לא בדיקדוקי מצוות שברור שחוזר בתשובה לא יכול לעשות בהתחלה.

אני ממש אשמח לקבל תשובה

תזכו למצוות ולמעשים טובים

בעזרת ה' יתברך,

קודם כל אשרייך לגמרי!!
בטח שהקדוש ברוך הוא מפסוט ממך.. עיקר ההתפארות שלו זה דוקא כשהרחוקים מתקרבים אליו!!
אמרת שאת בעל תשובה רק כמה חודשים.. וזה נשמע שאתה בהספק מעולה..!!

צריך לקחת את הדברים לאט לאט.. ובכל פעם לקבל על עצמך עוד משהו..
א"א לקיים את כל התורה בבווווום..! הלוואי והיינו יכולים!

אולי דווקא בדברים שאתה מרגיש שאתה עובר עליהם.. אולי תיקח את זה ותברר לך אותם לעומק.. תלמד עליהם! זה יעזור לך לא לעבור על המצוות האלה ולקיים אותם בשמחה!!

אבל תשמח!!!!! elzam008 תן חיוך!
אתה לא יודע באיזה מקום אדיר אתה!
במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים לא עומדים!!!!!!!!

לאט לאט ובשמחה!!!!!!
הבא להיטהר מסייעין לו!
כל הישועות!
elzam002

מיטל

New Member
בס"ד

שלום אורי,
אתה צריך לזכור דבר אחד חשוב מאוד שכל מצווה שאתה עושה כל דבר ולו הכי קטן שבינהם מזכה את האדם והיא כדין מעל!

ואין לך לקחת את המעשים שאתה עושה בצורה כזאת ובעצם כך ל"העמיס" על הנפש שלך מחשבות רעות כל כך וחס וחלילה לגרום לך לעצבות.
לא ציינת מה הן העבירות, אבל כל עוד אתה מודע להן זה כבר התחלה... כשאתה מודה בטעות נשאר לך רק לתקן אותה.
ובע"ה יתברך יהייה לך את הכוח להתחזק יותר ולא לבצע אותם.
תזכור תמיד שבכל מצב השם יתברך אוהב אותך ונותן לך "פידבקים" כמו בוס וכמו אבא שאוהב את הבן שלו הכי הכי... ורוצה שישוב אליו.
וכמו שכבר הגיבו לך אני מוסיפה "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים לא עומדים"!!!
אשרייך ותמשיך בדרך האמת שלך...
כל העושה מצווה אחת:
מטיבין לו,
ומאריכין לו ימיו,
ונוחל את הארץ.
newelzam04

breslav

Member
בעזרהי"ת
שמחתי ונהנתי מהתמימות שלך שהיא לדעת רביז"ל המעלה הכי גבוהה בעבודת ה'.
דע "שאין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא" היינו כדי להגיע לשלמות וקיים את כל התורה כולה על זה צריך חיים שלמים - 70 שנה. לכן עצת רביז"ל שתשמח את עצמך בכל מה שזכית עד עכשיו לעשות טוב, על כל פרט ופרט תשמח את עצמך ותיצהל שזכית לקיים כבר את זה וזה. שאר הדברים שאינך מצליח לקיים תבקש מהקב"ה שיזכה אותך למדריגת הצדיקים שמצליחים לקיים יותר ממך וממני.

אגב, כאשר אתה מבקש ממנו על עצמך תבקש ממנו גם בשבילי שאזכה גם אני להיות במעלת הצדיקים.
כל טוב ובהצלחה
אברהם

liori24

New Member
בס"ד
אחי אהובי היקר שלום רב
הנני שמח ומאושר שגילית את הדרך האמיתית וחזרתי בתשובה
אבל אל תכח הדרך אל האושר מצפה הרבה קשיים עליות וירידות
כול בעל תשובה יש לו בעיה שהוא צריך להתנקות מהקליפות
העבר שלו בנוסף להתעלות רוחנית ואני יודע שזה קשה כי אני
עברתי אותו מסלול ולקח זמן רב להתנקות מהקליפות ומחטאיי
ולהגיד לך שאני עד היום מצטער ואוכל את הלב בעניין ואגיד לך בגיל 13