• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שם האדם-דחוף!!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
newelzam16 שלום כבוד הרב יש לי שאלה שקצת מפריעה לי כבר המון זמן.
אני חוזרת בתשובה כבר 7 שנים ישתבח שמו לעד,אבל יש לי בעיה שקשורה לשם שלי.
קוראים לי זיוון ובשנים האלו האחרונות אני סובלת מהרבה דברים כמו עלייה חדה בכאבי ראש וכאבי גב חזקים שלא פוסקים.אני יודעת שהשם שלי לא מופיע בשום מקום לא בתהילים בשיר השירים בשום מקום.
אז תמליץ לי בבקשה מה עלייי לעשות ואם כדאי לשנות את השם.

נ.ב
אני לא יודעת אם זה קשור אבל יש קיבוץ בצפון שהוא נקרא עין זיוון אני לא יודעת אם יש קשר.
בכל אופן אף אחד לא מכיר את השם הזה.אז אני אודה לך מאוד אם תחזיר לי תשובה בהקדם. newelzam16

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום.
השם שלך מופיע בהרבה מקומות בספרי חז"ל ובזוהר הקדוש ותמיד בענין חיובי.
הנה ציטוט של כמה מהם:
א.'כי עזה כמות אהבה, שאהב הקב"ה את יעקב דכתיב ואוהב את יעקב, רשפיה רשפי אש, לעתיד לבא זיוון של ישראל יוצא באש של כסא הכבוד שנאמר והיה אור ישראל לאש. (שמעוני שיר השירים)
ב. רזא דרתיכא קדישא ברזא דד' זיוון דעלמא עילאה... וכל אלין גדפין הוו מחכאן להו, חמא דמתהדרן ומתחדשן בזיוון ונהירו יתיר מנהורא דזיוא דשמשא (זוהר)
ג.ועתיד הקב"ה להבהיק את זיוון כזיו הלבנה, (תני דבי אליהו)
ד. באותה שעה מביא הקב"ה תורה ומניחה בחיקו ומבהיק זיוון של ישראל מסוף העולם ועד סופו (שמעוני)
ה. נאה זיוון בכל העולם שמחים בצאתם ששים בבואם (מתפילת השבת).

ובאופן כללי.
לא טוב להחליף שם כי השם הוא הנפש של האדם, כי אומר רביז"ל:'יש אחד שעושה הפעלה שלו לפי השם שיש לו בחצי שניו ועושה אחר-כך פעלות חדשות וצריך לקרא לו שם חדש ויש בזה סודות גדולים ונוראים מאד מאד' (שיהר"ן צ"ה).

אם בכל זאת על מנת שיהיה קל יותר לבטא את שמך שיקראו לך זיוו ובעזרהי"ת תיראי ברכה והצלחה.
אברהם

clappp תודה רבה כבוד הרב אני מאוד מודה לך על התשובה.
אני אוהבת את השם שלי הוא שם מיוחד במינו אבל לא כולם מצליחים לבטא אותו וזה חבל.
בכל אופן שוב תודה רבה!!! newelzam06

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון