• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

תפילה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

myfire

Member
ב"ה

שלום לרב :
-=-=-=-=-
אני חוזר בתשבוה כבר מס" שנים.
אני יודע שהבורא העולם שומע תפילת <span style='font-size:21pt;line-height:100%'>כל פה</span>....!!!
רציתי לשאול מה קורה לגבי תפילות שאני התפללתי ולא קיבלתי את מה שביקשתי וגם אין לי סיכוי יותר לקבל את הדבר שהתפללתי עליו כי עבר זמנו.
(כמובן שכל מה שהשם עושה לטובה ואם לא קיבלתי אני לא צריך==- אבל מה קורה עם התפילות...?)

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום
ראשית, אם אין סיכוי כדברך, כי עבר זמנו, משמע שלא היית צריך כבר את מה שביקשת, כי ממילא הסתדר ע"י הקב"ה בלי מילוי בקשתך כפי שבקשת. כמו שמסופר על רבי נחמן טולשינר שבקש בקור האוקראיני מהקב"ה: רבש"ע או שתתן לי מעיל או שתוכיח לי שאני לא צריך מעיל.דהיינו הוא נתן להקב"ה אפשרות לבחור איך לפתור לו את הבעיה ולאו דווקא כפי שהוא חושב, כלומר ע"י מעיל.

בודאי שומע תפילת כל פה, אפילו תפילתו של גוי, אך "..קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר <span style='font-size:14pt;line-height:100%'>יקראוהו באמת</span>..."
מתי האדם מוציא מפיו בקשה באמת, כאשר הוא מאמין באמונה שלמה שעומד לפניו מישהו ששומע בקשתו. וכן כאשר הוא מאמין שהמתבקש מסוגל ויש לו את היכולת למלא בקשתו.

תרבה ותתמיד בהתבודדות, עד שתגיע למדריגת הצדיקים, שתאמין ממש שהקב"ה עומד מולך ושומע בקשותך ואז דבורך יהיה באמת ואז תענה בלי ספק.
וגם על זה אומר הזוהר, זימנין דשמע וזימנין דלא שמע. היינו שלפעמים הקב"ה לא ימלא בקשתך אע"פ שאתה חושב שזה טוב לך, כי לגבי חייך הנצחיים עדיף שלא תקבל את מה שבקשת. כמו אומרים חז"ל: שמשה רבנו חזר על הבקשה שלו להכנס לארץ 515 פעם, עד שהקב"ה אמר לו די! עוד בקשה אחת אני מכניס אותך לארץ אבל דע שאתה מפסיד.
בהצלחה
אברהם ציון

myfire

Member
ב"ה
שוב שלום.
לא כל כך הבנתי את התשובהL
אם למשל אני ביקשתי לנסוע לאומן בראש השנה , וכבר עבר ראש השנה אז זה אומר שהקב""ה לא רצה לתת לי ?

עוד באותו עניין של תשובתך:
לגבי משה רבינו:
1) למה הקב'ה נתן לו להתפלל 515 תפילו שאם הקבה יודע הכל אז הוא ידע שמשה לא ייכנס עם תפילות או בלי תפילות לא חבל על הזמן של 515 תפילות, אחרי תפילה אחת הקבה יכל להגיד למשה די, לא אחרי 515?
2) אם הכל ידוע מראש אצל הקבה אז אפילו אם אני התפלל או לא התפלל מה זה נותן הרי אם הקבה ירצה לתת לי משהו אפילו בלי תפילה אני אקבל אותו כמו שיש הרבה גויים\ חילונים שלא יודעים בכלל מה זה הקב'הה והם עדיין מקבלים המון דברים בלי רבע תפילה!

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום
בודאי שכל מה שקורה או לא קורה כך זה רצונו יתברך, כי הוא זה שמפעיל אפילו את האצבע שלך, כמ"ש חז"ל: אין אדם נוקף אצבע אלא אם כן מכריזים עליו מלמעלה. הכניסה לאמונה הזו בהשגחה פרטית על כל צעד ושעל, זו הכניסה לגן עדן. כשאדם חי עם הידיעה הזו שהכל ממנו יתברך אין מאושר ממנו. ואף על פי כן הבחירה כפשוטו, צריך לבחור רק בטוב.

לגבי משה רבנו. אתה יודע איזה כיף יש בזה לעמוד לפני הקב"ה עוד פעם ועוד פעם ולדבר איתו בערגה, כיסופים, אהבה ותחנונים, הרבה יותר ויותר מ 515 פעמים. אז למה שהקב"ה יקח לו את הכיף הזה. אם תרגיל עצמך לילך יום יום להתבודדות לשדה או לאיזה מקום לבד, ולדבר עם הקב"ה על כל מה שעובר עליך יום יום, תרגיש גם אתה את הכיף הזה עד שלא תירצה שום דבר בחיים רק להיות עם הקב"ה.

לשאלתך השניה. נכון מאוד יש מקבלים הכל בלי תפילה. ועל זה אומר רביז"ל שהשפע שהם מקבלים זה אותו שפע שהוא נותן לכלבים ולחתולים. גם אלה לא מתפללים, אך מרוב רחמי ה' הוא נותן גם להם בחסד חינם.
תיראה איזה צער ויסורים ודאגות ובלבולים ופחדים יש לאלה שיש להם הכל ואין להם כלום. עד שהם נזקקים לפסיכיאטר אישי וכדורים. אבל שפע הבא ע"י אמונה, תפילה והשגחה, זה דבר מבורך עם שמחת חיים, חיות אושר. אולי אינך מבין על מה אני מדבר כי אינך מעשירי עולם הסובלים ואינך מן בעלי האמונה המאושרים, אבל אם תתמיד בהתבודדות תגיע למצב של שמחה תמידית בלב עד שלא תירצה כלום יותר. ודע שעל נקודה זו יעבוד המשיח כשיבוא בע"ה, ובנתיים רביז"ל הקדים את המשיח ונתן לנו לחיות בשמחה הזו כבר עכשיו.
כל טוב
אברהם ציון

myfire

Member
ב"ה
תודה על התשובה הרב אברהם!!!!
יש לי עוד משהו קטן שמציק לי (וסליחה על כל השאלות והטרדה).

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>לרוב</span> אם אני רוצה משהו מהשם ואני מתפלל אני דווקא לא מקבל אותו ואם אני לא מתפלל אז בדיוק אני מקבל את הדבר שאותו רציתי.
עכשיו עשיתי את זה מס' פעמים וראיתי ממש "בעיניים" כאילו באמת שזה קורה.
יש לזה הסבר? או שאתה מכיר כזה דבר?

breslav

Member
בעזרהי"ת
אומר רביז"ל בספר המידות שני מאמרים:
אחד, לפעמים כשהצדיק רוצה להתפלל וירא מהמקטרגים אזי הוא מבקש היפך רצונו.
מאמר שני: לפעמים כשאדם מפסיק להתפלל על מבוקשו דייקא אז נותנים לו מבוקשו.
אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון